Provoz školy od 17. 5. 2021

Vážení rodiče,

právě jsme obdrželi základní informace MŠMT o provozu školy od pondělí 17. května 2021. Zde je výňatek nejdůležitějších informací z jednání vlády dne 10. 5. 2021:

• Na základních školách se umožňuje osobní přítomnost žáků 1. stupně bez rotací, tzn. ruší se distanční výuka, pokračuje pouze prezenční výuka žáků.
  • Ruší se povinnost homogenních tříd a skupin. Škola však bude minimalizovat kontakty mezi jednotlivými třídami.
  • Ve školních družině dochází ke zrušení omezení. Provoz je v běžném režimu, ruší se povinnost homogenních oddělení a skupin.
  • Ruší se povinnost školy zajišťovat péči o děti rodičů vybraných profesí.
  • Frekvence testování antigenními testy: jedenkrát týdně s tím, že test se provede první den osobní přítomnosti žáka ve škole v týdnu.
  • Ve vnitřních prostorách pak nadále platí povinnost nosit ochranu nosu a úst. Není povinné nosit ochranu nosu a úst ve venkovních prostorech při zachování odstupu 2 metrů od jiných osob. Při vycházce nebo pobytu na školní zahradě tedy žák nebo zaměstnanec nemusí mít ochranu nosu a úst, pokud dodrží odstup 2 metry od jiných osob.

Podrobné informace o organizaci školy najdete zde