Patronka čtenářské gramotnosti

S radostí vám představujeme nový dlouhodobý projekt školy,

patronku čtenářské gramotnosti Základní školy Nižbor, spisovatelku a novinářku,

paní Janu Poncarovou.

Tento projekt vznikl s úmyslem vzbudit zájem dětí o čtení knih a o literaturu. Naše škola ve spolupráci s paní Poncarovou připravuje řadu aktivit, o kterých vás budeme pravidelně informovat.

Jana Poncarová k tomu napsala:

,,Do Nižboru jezdila moje babička na prázdniny. Byla jsem tam poprvé před pár týdny. V základní škole Nižbor.  A s radostí se stala patronkou čtenářské gramotnosti. Zní to škrobeně, ale znamená to, že si tam občas budu s dětmi číst a povídat si o psaní a taky budeme vyrábět časopis a možná i knížku. Děkuju a těším se ❤️

První akce, kterou jsme společně domluvili, je úvodní seznamovací beseda s našimi žáky a následovaly další besedy.

Ve spolupráci paní Poncarové s paní Michalou Strnadovou, maminky našich žákyň a školní redakčí rady, kterou tvoří žáci naší školy, začal vycházet školní časopis Duhovka.

Křest prvního vydání a 1. čísla časopisu proběhl dne 24. 6. 2022.

www.janaponcarova.cz