Pozvánka na webinář Tvořivá škola

Vážení rodiče, dovoluji si vám přeposlat pozvánku na webinář určený primárně pro rodiče dětí.

Náhled obrázku

Dítě není malý dospělák a dospělák nemá být velké dítě
Jaké jsou skutečné fyziologické a emoční potřeby dětí a jak je naplňovat. Jak vytvářet a udržovat bezpečné hranice, jak budovat základy pro zdravý vývoj dítěte a harmonické vztahy rodičů s dětmi na celý život.
Otcové, matky a učitelé mají společný zájem, kterým je prosperující dítě. Pokud se velcí vzájemně respektují, tak se dětem daří.
Webinářem Vás provede speciální pedagog a rodinný terapeut Mgr. Jiří Halda.
Termín: Webinář proběhne ve středu 12. 5. 2021 od 16:00 do cca 18:00 hod.
Podrobnější informace a přístup zašleme přihlášeným den předem. Veškeré informace od nás obdržíte prostřednictvím e-mailu.
Cena: 480 Kč
webinář bez akreditace MŠMT
Objednávejte zde
Anotace akce:
Dítě není žádný kamarád maminky ani tatínka. Dítě je jejich dítětem. A má své potřeby. Jaké to jsou, co vše obnáší a jak je dětem naplňovat, aby z nich mohli vyrůst spokojení dospěláci, se dozvíte na webináři s psychologem, speciálním pedagogem a rodinným poradcem Mgr. Jiřím Haldou.
Hlavní témata webináře:
  • Základy emočního a sociálního vývoje dětí
  • Význam klíčových rituálů pro život
  • Role v rodině a jejich synchronní vazby
Vývoj emočního a sociálního zrání má svoje zákonitosti a je rizikové je podceňovat. Mozek je orgán, který má svoje obecné a svoje individuálně specifické potřeby a je třeba naučit se mít k těmto odlišnostem respekt. Je třeba stále trpělivě vysvětlovat, že dítě se nerodí jako nepopsaný list, a že rozvoj a podpora jeho potenciálu je zárukou jeho úspěšného a užitečného života. Zároveň je třeba pamatovat, že skladba potřeb má svoji strukturu a významné je i respektovat pořadí vývoje potřeb a pamatovat na odlišnosti pohlaví. Význam vztahů v rodině je tedy zcela klíčový. Patří do něj základní vazby mezi jednotlivými členy – akcentuji ten, který se nejvíc přehlíží – vztahy mezi sourozenci. Které nejen tvoří významnou součást rodinného klimatu, ale jsou také základem pro tvoření partnerství po celý život.
Mgr. Jiří Halda: speciální pedagog a rodinný terapeut. Orientuji se na poruchy chování a učení a rodinné vztahy. To, že poruchy vychází z chybných rodinných vzorů je dávno známo. Proto je problém dítěte vždy problém celé rodiny. Orientuji se tedy na rodinu jako organismus, kde má být všem dobře a všichni si mají být jisti svým místem. Jsem nepříliš aktivní sportovec, miluji válení kombinované s povalováním a jsem nenadaný, ale velmi vášnivý hráč na baskytaru.