ZÁKLADNÍ ŠKOLA NIŽBORŠkolní 25, Nižbor, 267 05

Nošení roušek ve škole od 18. 9. 2020

Podle tiskové zprávy MZ ČR se v ČR od 18. září zavádí povinnost nošení ochrany úst rovněž ve školních třídách. Toto však platí pouze pro 2. stupeň ZŠ, střední a vysoké školy.

1. stupeň je (prozatím) ve výjimce, proto je nošení roušek během vyučování v naší škole stále dobrovolné.

Výňatek z tiskové zprávy uveřejněné na stránkách MZ ČR:

,,S účinností od pátku 18. září se v celé ČR rozšiřuje povinnost nošení roušek na všechny prostory škol. Povinnost platí pro druhý stupeň základních škol, střední a vysoké školy. Výjimku má první stupeň základních škol a vzdělávací aktivity, jejíž charakter neumožňuje nošení ochranného prostředku, jako je například tělocvik, zpěv, hra na dechové nástroje apod. „Rouškou se děti chrání navzájem a současně pak chrání i své nejbližší okolí, jako babičky a dědečky, po návratu ze školy. Pokud to není nezbytně nutné, doporučujeme ředitelům škol nepořádat hromadné akce a výlety,“ uvedl vedoucí Epidemiologické skupiny při ministerstvu profesor Roman Chlíbek.“