Jednorázové projekty

SLUNCE

Vyhlašujeme novou tvořivou soutěž pro celou rodinu. Tentokrát na téma SLUNCE. Téma můžete se svými dětmi zpracovat libovolnou technikou.

Těšíme se na vaše práce, které nám prosím noste do školy do 29. 2. 2024. Poté budou práce vyhodnoceny a budou ozdobou naší školy.

SLUNCE PRO TULIPAN - Sdružení TULIPAN______________________________________________________________________________________________________________________________________

DEN VČEL

Dne 20. května 2023 proběhne ve škole projektový den EVVO – Den včel v rámci Světového dne včel.

Žáci ve žlutočerném oblečení budou plnit úkoly spojené s tématikou včel a doví se mnoho nového o jejich životě i o tom, jak včelám pomoci.

Fotografie z projektového dne najdete ve fotogalerii.

V HLAVNÍ ROLI PLAST

Vyhlašujeme další projekt, který si klade za úkol posílit spolupráci školy s rodinami našich žáků a zároveň zvýšit povědomí o možnostech ekologických aktivit v otázce recyklace plastu a enviromentálního přístupu celkově.

Pomozte dětem vyrobit z plastu, který by jinak skončil v odpadcích, něco zajímavého.

Na vaše výrobky se těšíme do 18. března 2020.

V HLAVNÍ ROLI KARTON

V rámci propojení spolupráce školy s rodinou a na podporu environmetální výchovy jsme se rozhodli připravit nový projekt. Budeme velice rádi, když ho podpoříte a zapojíte se do práce na tomto projektu s vašimi dětmi.

Projekt se jmenuje V HLAVNÍ ROLI KARTON a spočívá v možnosti dalšího zpracování kartonového odpadu na výtvarnou prostorovou práci. Na práci se může podílet kdokoli z rodiny nebo i celá rodina. Z kartonu můžete vyrobit cokoliv podle své fantazie, jediné kritérium je recyklace odpadního kartonového materiálu. Budeme rádi, když se aktivně zúčastníte nebo když své děti v práci alespoň podpoříte.

Hotové práce odevzdávejte do konce března ve škole, musí být označena názvem a jménem autora.

Všechny práce budou odměněny diplomem a drobností a vystaveny v budově školy.

Projektový den k 100. výročí vzniku republiky

Vážení  rodiče a přátelé školy, dovolujeme si Vás informovat o projektovém dni, který se uskuteční v naší škole v pátek  26. října 2018 a bude tematicky zaměřen na „sté narozeniny“ republiky.

Celý den bude probíhat v soutěžním duchu napříč všemi ročníky. Různě staří žáci, seskupeni do týmů, se utkají a zároveň setkají při plnění nejrůznějších úkolů, které pro ně budou připraveny na četných stanovištích v prostoru školy.

Namátkou uveďme jen některé ze soutěžních disciplín: „Čí je to podobizna?“ – jako skládačku žáci sestaví  portrét např. T. G. Masaryka  nebo V. Havla a určí, o které prezidenty se jedná. „Dokážeš správně vybarvit naši vlajku nebo státní znak?“ – mladší děti se budou potýkat s vybarvováním vlajky, na ty starší čeká obtížnější dvouocasý lev. Anebo tvoření s barevnými víčky či skládání „puzzle“ mapy České republiky.

Zvláštností tohoto dne bude i oblečení, ve kterém se žáci do školy dostaví. Módu budou jasně určovat barvy trikolory – modrá, červená a bílá! Na závěr se dočkáme překvapení ve formě oživlé vlajky republiky.

Děti a společně s nimi i my dospělí si tak hravou a zábavnou formou připomeneme blížící se jubileum naší státnosti.

Fotografie z proběhlé akce najdete ve školní galerii.